WIKI: dokumentacja i pomoc dla aplikacji Inside PZM

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


faq:przelew_tradycyjny

Jeśli nie korzystacie Państwo z szybkich płatności takich jak blik, jest opcja wykonania przelewu w sposób tradycyjny.

System przelewy24 oferuje dwa rodzaje przelewów, pierwszy to tak zwany szybki przelew, gdzie po wybraniu swojego banku, system przenosi Was do strony logowania Waszego banku, a po zalogowaniu system „wypełnia za Was” przelew, czego efektem jest gotowy przelew, który należy tylko podpisać, a po zakończeniu przelewy zostaniecie wylogowanii ze swojego banku. Ten tryb został specjalnie przygotowany przez banki, nie pozwala na nić więcej niż podpisać tak przygotowany przez system przelew.

Jeśli nie chcecie korzystać z takiego sposobu płatności, lub na stronie nie ma Waszego banku, wybieramy przelew tradycyjny (ikona blankietu przelewu, na obrazku po niżej zaznaczone na żółto)

Po wybraniu ww. przelewu system pyta z jakiego banku chcemy wysłać przelew. Chodzi o to aby przyspieszyć przelew (lepiej jest wysyłać pieniądze w ramach jednego banku, wtedy takie zaksięgowanie środków jest niemal natychmiastowe) Zatem jeśli na liście podanych banków jest Wasz bank to wybierz go i swój przelew wypełnić zgodnie z tym co podaje system. (kolo pól znajdziecie takie dwie kartki… jest to pomoc w skopiowaniu tych danych aby przyspieszyć procedurę przenoszenia danych między systemem przelewy24 a Waszych przelewem jaki robicie w swoim banku.

Jeśli na tej liście nie ma Waszego banku wybierze dowolny, czyli pierwszy lepszy bank, ponieważ wykonany przelew będzie podlegał wszystkim regułom przelewów, czyli sesjom Elixira, zatem taki przelew np robiony w piątek po 16:00 zostanie zaksięgowany dopiero w poniedziałek w drugiej części dnia a tym samym Wasza wpłata w InsidePZM zostanie zaktualizowana po zaksięgowaniu ww. wpłaty.

Jeśli z jakiś powodów musisz wypełnić blankiet bankowy i osobiście złożyć go w swoim oddziale banku, to dane podane przez system (np. jak w przykładzie poniżej ) te so skopiowanie są tymi danymi które powinny się znaleźć na blankiecie.

Przykładowy ekran drugiego etapu (czyli lista banków do przelewu tradycyjnego wygląda jak poniżej, przy czym lista banków na obrazku ograniczona jest to pierwszego banku czyli Alior Banku.

UWAGA !! - najważniejszymi elementami przelewu tradycyjnego jest TYTUŁ przelewu oraz sam numer konta. Dlatego bardzo proszę zwróćcie szczególna uwagę na te dwa elementy.

Ta strona używa plików cookie. Będąc tutaj, zgadzasz się na ich przechowywanie na swoim komputerze. Użytkownik potwierdza również, że przeczytał i zrozumiał naszą Politykę prywatności. Jeśli się nie zgadzasz - opuść stronę.Więcej informacji na temat plików cookie
faq/przelew_tradycyjny.txt · ostatnio zmienione: 09/01/2023 18:01 przez GL